ABD Savunma Bakanı ‘acil mesane sorunu’ nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldı

Yılbaşında Beyaz Saray’a bilgi verilmeden hastaneye kaldırılması nedeniyle ABD’de krize neden olan Savunma Bakanı Lloyd Austin’in, nükseden mesane sorunu nedeniyle tekrar tedaviye alındığı açıklandı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Pat Ryder, Austin’in Pazar günü “acil bir mesane sorununa işaret eden semptomlar nedeniyle” yeniden hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Ryder, “Şu anda Bakan, ofisinin işlev ve görevlerini sürdürüyor. Gerekmesi durumunda Bakan Yardımcısı, Bakan’ın görev ve sorumluluklarını üstlenmeye hazırdır.” dedi.

Pentagon Sözcüsü, Bakan Austin’in, “belirlenmiş ve belirlenmemiş görevlerini yerine getirmek için gerekli olan iletişim sistemlerini” kaldırıldığı hastaneye beraberinde taşıdığını belirtti.

Ryder, Austin’in, “bilincini hiç kaybetmediğinin ve anestezi altına alınmadığının” altını çizdi, durumunun iyiye gittiğini vurgulandı.

BIDEN’IN DA HABERİ YOKTU

ABD Savunma Bakanlığı’ndan 5 Ocak’ta yapılan yazılı açıklamada, Bakan Lloyd Austin’in 1 Ocak’ta hastaneye kaldırıldığı ve durumunun iyi olduğu duyurulmuştu. Başkan Joe Biden dahil üst düzey yöneticilerin yanı sıra Pentagon yetkilileri ve Kongre üyelerinin, Austin’in hastaneye kaldırıldığını günler sonra öğrendikleri ortaya çıkmıştı.

2 Ocak’ta bakanlık görevini geçici olarak devralan Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks’in de durumdan haberdar olmadığı anlaşılmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir