Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor!

BGB/USDT ve MX/USDT pariteleri, 31 Temmuz Pazartesi günü, sırasıyla MEXC ve Bitget’te tanıtılacak. Kripto para borsalarının rakiplerinin yerel tokenlerini listelemesi daha önce görülmemiş bir durum değil. Bununla birlikte, bu listelerin ortak zamanlaması Bitget ve MEXC arasında stratejik bir işbirliği olduğunu gösteriyor.

Kripto para platformlarının işbirliğinin faydaları

Bitget ve MEXC ortaklığının kapsamı biraz kısıtlı. Bununla birlikte, tokenlerin eş zamanlı olarak listelenmesi planlı bir çabaya işaret ediyor. Peki bu iki kripto para borsası için bu işin içinde ne var? Cevap, piyasa görünürlüğünü artırmakta yatıyor. Bitget ve MEXC, karşılıklı fayda sağlayan bir strateji benimseyerek, BGB ve MX tokenlerinin kitlesini genişletmeyi hedefliyor.

BGB ve MX Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

Bu tokenlar, Binance’in BNB’si veya OKX’in OKB’si ile benzer rollere hizmet ediyor. Her iki borsa da düşük işlem ücretleri ve staking ödülleri gibi avantajlar sunuyor. Böylece, kendi yerel tokenlarını kullanmayı teşvik ediyorlar. Bitget, launchpad’ine katılmak isteyen kullanıcıların BGB kullanarak işlem yapmasını zorunlu hale getirdi. Buna karşılık, MX token sahiplerinin MEXC’nin İnovasyon Bölgesi’ndeki adaylar için oy kullanma imkanları var.

Genişleme için ABD dışı pazarları hedefliyorlar

Bitget ve MEXC’nin ortaklığının bir diğer katmanı da tokenlarının potansiyel kitlesini büyütmeye yönelik stratejik bir hamle olması. Binance ve Coinbase gibi devler Amerika Birleşik Devletleri pazarına önemli girişler yaptılar. Ancak, Bitget ve MEXC farklı bir yol çiziyor gibi. Birbirlerinin bölgesel güçlerinden yararlanarak, ABD yerine diğer küresel pazarlara öncelik veriyorlar.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, her iki borsa da Asya bölgelerinde, özellikle de Singapur ve kripto meraklısı Güney Kore’de kayda değer bir ayak izi oluşturmuş durumda. Bu alternatif pazarları hedeflemek, ABD dışındaki konumlarını sağlamlaştırabilir. Çünkü, onlar uzak dururken, büyük oyuncular baskın ABD pazarı için rekabet ediyorlar.

Dünya Çapında Kripto Kullanıcıları. Kaynak: Statista

ABD’ye alternatif pazarlar da büyüyor!

Bu arada, kripto para birimleri için ABD en büyük bireysel pazar olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, birçok ülke kripto benimseme oranlarında ABD’nin önüne geçti. Örnek vermek gerekirse, Birleşik Krallık 2020 ve 2022 yılları arasında kripto sektöründe %450’nin üzerinde şaşırtıcı bir büyüme yaşadı. Buna karşılık, ABD kripto para birimi endüstrisi aynı zaman diliminde yaklaşık %120 oranında genişledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir