Memleket Partisi’nden İnce açıklaması: Sağlık durumu iyi, adaylıktan çekilmeyecek

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

Muharrem İnce’nin önce sağlık sorunları nedeniyle Manisa ve İzmir mitinginin iptal edildiği daha sonra kalp krizi riskine karşı kendisine dilaltı hapı verildiği iddiaları birçok sosyal medya hesabı ve basın organı tarafından paylaşıldı.

Memleket Partili Sayan, katıldığı bir canlı yayında İnce’nin sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce’nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Sayan, “Tabii bu yaşananlar kolay değil. Özellikle Memleket Partisi’nin kurulduğu günden bu yana sürekli bu saldırılarla boğuşmak zorundayız ama seçime yaklaştığımız bu dönemde saldırıların şiddeti iyice arttı” dedi.

“Algı operasyonu”

Partisine sosyal medyada operasyon yapılmaya çalışıldığını aktaran Sayan, “Birtakım sahte dekontlar ve görüntüler yayımlayarak algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Konunun özel hayat üzerinden tartışmasını rasyonel bulmuyorum. Burada iyi niyet olmadığını düşünüyorum. Sayın İnce’nin eşinin bindiği araba, 10 milyon dolar aldığına dair sahte dekontun tarihi de biliyorsunuz pazar günüydü. Bankalar biliyorsunuz pazar günü çalışmaz. O kadar yüksek meblağ internet üzerinden de gitmez. Bu yayınlanan görüntüler… İsrail, Alman kaynaklı olduğu da ortaya çıktı. Bu görüntüler sahte ve yalan görüntülerdir” dedi.

“Adaylıktan çekilmeyecek”

Sayan, İnce’nin yaşadığı sağlık sorunlarının ardından sosyal medyada adaylıktan çekileceğine dair paylaşımların olduğunu söyleyerek, “Muharrem İnce adaylıktan çekilmeyecek” açıklamasında bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir