Tahliye talebini reddeden kiracısının kuaför dükkânını kurşunlattı!

İstanbul, Kadıköy’de iddiaya göre, kiracısının kuaför dükkânını boşaltmasını isteyen mülk sahibi O.K, para karşılığı tahliye teklif etti. Kiracısının teklifi reddetmesi üzerine ise maskeli bir kişi göndererek dükkâna ateş açtırdı. Kuaför Yunus Yiğit, dükkân sahibinden şikayetçi olan olduğunu belirterek, “Dükkânım gece saat 03.30 civarında kurşunlandı. Kendisinden şikayetçi oldum. Silahlı bir saldırgan gecenin bir vakti gelmiş. Dükkânda olsaydım kurşunlar bana isabet edebilirdi. Can güvenliğim yok” dedi.

Olay, Bahariye Caddesi üzerinde bulunan bir kuaförde meydana geldi. İddiaya göre, dükkân sahibi O.K, kiracısı Yunus Yiğit’in kirasına zam yapmak istedi. Yiğit, zam talebini kabul etmedi ve soluğu mahkemede aldı. Dükkân sahibi O.K, bu kez dükkânı boşaltması için Yiğit’e para teklif etti. Yunus Yiğit bu teklifi de kabul etmeyince, O.K dükkâna 2 kişi göndererek sözlü tehditte bulundu. Bir hafta sonra 25 Temmuz’da saat 03.30 sıralarında yüzü maskeli bir kişi kuaför dükkânın önüne giderek tabanca ile iki el ateş etti. Olayın ardından şüpheli kaçtı. Kurşunlar camı delerek işyerindeki kombiye isabet etti. Olay sırasında dükkânda kimsenin olmaması nedeniyle yaralanan olmadı. Bölge sakinlerinin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kiracı Yunus Yiğit, mülk sahibi O.K’den şikayetçi oldu. Saldırganın olay yerinden kaçtığı anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kuaför Yunus Yiğit, yaşananları anlatarak, “Benim kira bedelim o dönem 2 bin 500 lirayken benden direkt 8 bin ile 10 bin arası talepte bulundu. Ben de bunu ödeyemeyeceğim için reddettim, sonuçta esnafız ve kazancımız belli. O da dükkândan çıkmamı istedi. Amacı burayı yüksek kira gösterip satmak. Kendisi emlakçı, alım satım yapıyor. Bana belli bir para vermeyi teklif etti, vereceği para ile ben dükkân açamam. Evimde uyuyordum, uyurken esnaf arkadaşlarım beni aradılar. ‘Ağabey, dükkânın silahla kurşunlandı’ dediler. Olay yeri inceleme geldi, 2 kurşun atılmış. Dükkânımın birçok yeri tahribat içinde” dedi.

Yiğit, “Ben esnafım kimseyle kavgam yok. Mal sahibim 2 kişi göndermişti, onlar ilk etapta burayı almak istediklerini söylediler. ‘Mal sahibinin vermiş olduğu rakamı kabul et, etmezsen bizden o kadarını da alamazsın’ dediler. Kendilerine mal sahibi ile mahkemelik olduğumuzu, ne karar gelirse ona razı olacağımı söyledim. Bunlar beni birkaç defa daha rahatsız ettiler. Tahmin ediyorum, mal sahibi bunları yönlendirdi. Sonra dükkânım kurşunlandı. Sonuçta can güvenliğim yok, korktum. Dükkânda kalsaydım, kurşunlardan biri bana isabet etmiş olsa ne olacaktı? Camdaki kurşunu görünce müşteriler korkuyor. Kafasına bu sıcak havada kapüşonlu, kendini gizler vaziyette, elinde telefonla dükkânı gösteriyor, sonra 2 el ateş edip kaçıp gidiyor” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir