Testteki devenin sahibini bulmanıza imkan yok! 20 saniyenizde olsa 100 de bu cevabı veremezsiniz. Peki ya o zeki kişi sizseniz..

Her geçen bir yeni test ile sosyal medyanın gündemi değişiyor. Hoş vakit geçirmenizin yolunu açan optik yanılsamalar, beyin jimnastiği yaptırıyor. Gerçek bir IQ testi yapana kadar da bu testler ile birkaç tahminde bulunabilirsiniz. Bu kez sizi bekleyen bir deve ve sahibi… Acaba bu devenin sahibini bulmak için 20 saniye yeterli mi?

Bu testi çözenlerin sayısı yalnızca 100 kişi arasında 2 kişi. Devenin sahibinin yüzünü bulmak için 20 saniyeniz var. Peki nerede bu devenin sahibi derseniz çok dikkatli bakmalısınız. Odaklanma gücünüzü topladığınızda aslında doğru cevaba ulaşmanız işten bile değil.

Görsele yakından bakmalısınız

Sürenizi başlatalım mı?

Açık renkli bir zemin üzerine siyah tonlamalarla yapılan görselde sizi aldatan, çizgiler olmalı. Bu çizgiler ile bir doğa resmi yakalanmış. Ancak gizlenen de bir deve sahibi olmuş. İlk bakışta yalnızca devenin olduğunu sansanız da biraz daha zorladığınızda pek çok detayı göreceksiniz.

Görsel testteki devenin sahibini bulmak için 20 saniyeniz var. Bu süre başlatma vakti geldi.

Süreniz akmaya başladı.

20

19

18

….

Süreniz sona erdi. Peki doğru cevabı verebildiniz mi?

Hemen doğru cevabı verenleri tebrik ederken, sırada bulamayanlar için çözümünü paylaşmak var. Bu optik yanılsamadaki devenin sahibi işte burada…

Görsele tersten bakmayı denediniz mi?

Görsele tersten baktığınızda devenin sahibinin hemen bitişiğinde bulunduğu fark edebilirsiniz. Bu ters çevirme yöntemi için pratik ve çözüm odaklı bir düşünce tarzınızın olması gerektiğini de belirtmeliyiz. Aksi takdirde çok da aklınıza gelmeyebilir.

Bir diğer nokta ise bu optik illüzyonları çözdükçe daha aktif bir hale geleceğiniz. Zamanla pratik düşünmenizi de geliştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir