Can Atalay’ın deprem mesajı zekayla seslendirildi: Vazgeçmeyin, her gecenin bir sabahı var

Gezi Davası’nda tutukluyken Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen, Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen tahliye edilmeyen ve milletvekilliği düşürülen Can Atalay, Maraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümünde açıklama yaptı.

Marmara Cezaevi’nde bulunan Can Atalay’ın mesajı, yapay zeka kullanılarak Atalay’ın kendi sesiyle, TİP’in sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Depremde yaşanan yıkımın sorumlularından hesap soracaklarını belirten Atalay, “Ben Hatay’ın oylarıyla seçip, parlamentoda onların hakkının, hukukunun takipçisi olmakla görevlendirdiği bir avukatım. Soma’da, Aladağ’da, Gezi’de ne yaptıysam Hatay halkı için de yaptığım budur. Çıkarılan imar aflarında payı olanların, insanları enkaz altında bırakan müteahhitlerin, buna imkan tanıyanların peşine düşmektir. Onlar da bunu bildiği için, bugün Hatay’da bir enkazın önünden değil Silivri’de bir hücrenin içinden sesleniyorum sizlere” dedi.

“Acı yaşatmak, yıkmak ve talan etmek onların işidir” diyen Atalay, “Ama acıyı paylaşarak hafifletmek, birbirimize sarılmak, yaşamı yeniden kurmak da bizim işimizdir. Sizden bir dostunuz, arkadaşınız, abiniz ya da kardeşiniz olarak isteğim şudur: Vazgeçmeyin. Her gecenin bir sabahı, bugünlerin de bir sonu var” ifadelerini kullandı.

Can Atalay’ın açıklaması şu şekilde:

‘NE YAPARLARSA YAPSINLAR BİZİ SUSTURAMAYACAKLARINI BİR KEZ DAHA GÖRDÜLER’

“Herkese kucak dolusu sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum. Ben Can Atalay, bu mesajı sizlere sesli olarak ulaştırabilmem için partili arkadaşlarım yapay zekayla seslendirdiler.

Hatay halkının oylarıyla seçilmiş bir milletvekili olarak sesimi duyurmak için bu yöntemlere başvurmak zorunda kalmamız, bu iktidarın ülkemize yaşattığı bir ayıp olarak tarihte yerini almıştır. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bizi susturamayacaklarını bir kez daha gördüler.”

‘SORUMLULARIN YANINA BIRAKMAYACAĞIZ’

“Bugün, bir büyük acının, yıkımın ve öfkenin yıl dönümü. Geçtiğimiz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremlerde on binlerce yurttaşımızı kaybettik. Depremin değil ihmalin öldürdüğünü, bu ölümlerde yetkililerin ne kadar büyük payı olduğunu, acı biçimde gördük. Bu acı tablo ise bizi daha büyük bir öfkeye, daha büyük bir hesaplaşma isteğine sevk etti. Sorumluların yanına bırakmayacağız.

Ben Hatay’ın oylarıyla seçip, parlamentoda onların hakkının, hukukunun takipçisi olmakla görevlendirdiği bir avukatım. Soma’da, Aladağ’da, Gezi’de ne yaptıysam Hatay halkı için de yaptığım budur. Çıkarılan imar aflarında payı olanların, insanları enkaz altında bırakan müteahhitlerin, buna imkan tanıyanların peşine düşmektir. On yıllardır toplanan deprem vergilerini çarçur edenlerden, ‘Eğer bize oy vermezseniz size hizmet gelmez’ diyebilme cüretinde bulunanlardan hesap sormaktır. Onlar da bunu bildiği için, bugün Hatay’da bir enkazın önünden değil Silivri’de bir hücrenin içinden sesleniyorum sizlere.”

‘VAZGEÇMEYİN’

“Acı yaşatmak, yıkmak ve talan etmek onların işidir ama acıyı paylaşarak hafifletmek, birbirimize sarılmak, yaşamı yeniden kurmak da bizim işimizdir. Sizden bir dostunuz, arkadaşınız, abiniz ya da kardeşiniz olarak isteğim şudur: Vazgeçmeyin. Her gecenin bir sabahı, bugünlerin de bir sonu var.

Sevgili aileme, Türkiye İşçi Partili yoldaşlarıma ve depremzede halkımıza yürekten selamlarımı iletiyorum. Hatay’ı yenide kurmaya talip olan adaylarımıza başarılar diliyorum. Sizi çok seviyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir