Diyarbakır’da öğretmen müdür yardımcısını hastanelik etti

Diyarbakır’da 3 Ocak tarihinde Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde meydana geldi. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi yazan Kulp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı S.Ç, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Rehber Öğretmen olarak görev yapan M.M.S’nin kendisini darp ettiğini iddia etti.

Amidahaber’de yer alan habere göre, fırında ekmek almak için sıra beklerken, fırına giren M.M.S’nin kendisine saldırdığını belirten S.Ç, olay anını şöyle anlattı: “İçeri girdiği gibi elini çeneme atarak çenemi sıktı ve bana ‘Bana bakma seni gebertirim’ dedi. Ben de ‘Ne yapıyorsun böyle?’ dedim. Ardından bana ‘Gel lan İmam Hatip Lisesi’nin arkasına gideceğiz. Sana göstereceğim’ diye tehdit etti. Ardından beni fırından çıkarıp ‘git arabanı al sana göstereceğim’ diyerek fırındaki durağın yanına çekti. Durağın yanında bana sürekli hakaret ve tehditler savurdu. ‘Bacak kadar boyun var, sana bir vursam yarısı boşa gider. Benim olduğum yerlerde seni bir daha görmeyeyim. Bir daha karşıma çıkma, elimde kalırsın. Sen g..tsün. Seni s..kecem’ şeklinde küfürler ederek, elini göğsüme dokundurdu.

‘YÜZÜME KAFAMA ATTI’

M.M.S’nin küfür ve hakaretlerin ardından yüzüne kafa attığını ileri süren S.Ç, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı: “Kafa attıktan sonra ben burnumu tutarken, yumruklarla kafama, yüzüme, boynuma ve sırtıma vurdu. Benim üzerime saldırdığı için, arkamızdaki kapı açıldı ve küçük bahçeye düştüm. O sırada halen vurmaya devam etti ve eşi de karşı arabada oturmaktaydı. Ardından çevredeki insanlar araya girince beni bıraktı.”

SAHTE RAPOR İDDİASI

Müdür Baş Yardımcısı S.Ç’nin darp olayının ardından, hastaneye giderek rapor aldığı, M.M.S hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. S.Ç, darp edildiği esnada M.M.S’ye hiçbir müdahalede bulunmadığını buna rağmen, M.M.S’nin sahte darp raporu aldığını iddia etti. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir