İnşaat ve Elektrik Mühendisleri yeni ‘Başkanı’nı seçiyor

İnşaat Mühendisleri Odası yeni başkanını seçmek için 11 Şubat Pazar günü sandığa gidiyor. 

Başkan adaylarından Yüksek İnşaat Mühendisi Mustafa Keleş, projelerini ve hedeflerini Haber7’ye anlattı. 

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

“Bir yıl önce yaşanan deprem felaketleri sonrası deprem kuşağında bulunan bir ülke olduğumuz gerçeği tekrar gün yüzüne çıktı” diyen Keleş, bu noktada inşaat mühendislerine çok büyük bir görev düştüğünün altını çizdi.

Hedeflerinin Türkiye’nin depreme dayanıklı yapılara kavuşma için inşaat mühendislerini bilinçlendirecek projeler ortaya koymak olduğunu belirten Keleş, depreme dayanıklı binalar inşa etmek için seminerler ve eğitimler vermeyi planladıklarını ifade etti.

Olası büyük İstanbul depreminde 100 bin civarında bir binanın risk altında olacağını belirten Keleş, “Bu binaların bir an evvel kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor. Başkanlığa seçilmem durumunda ekibimle birlikte vatandaşları kentsel dönüşüm noktasında bilgilendirmek istiyoruz” dedi. Keleş, bu konuyu milli bir dava olarak gördüklerini vurguladı.

Keleş ayrıca tüm oda üyelerini pazar günkü seçimde oy kullanmaya davet etti.

“YENİ BİR UMUT, BİRLİKTE DEĞİŞİMİ BAŞARACAĞIZ”

Elektrik Mühendisleri Odası da bu Pazar günü seçime gidiyor. Başkanı adayı Abdullah Karadağ, Haber7’ye yaptığı açıklamada, “Meslektaşlarımızın başta özlük hakları ve iş güvenliği olmak üzere sahada yaşayacakları sorunlarda hukuki danışmanlık desteği sağlayacağız” dedi. Serbest müşavir mühendis çalıştayı düzenleyerek sahada yaşanan sorunlara çözüm arayacaklarını belirten Karadağ, “EMO üyelik alanlarında faaliyet gösteren tüm üniversitelerde, teknolojik olarak belirleyeceğimiz Elektrikli Araçlar, Yeşil Ekonomi vb. alanlarda, çalışma kürsüleri oluşturacağız. Genç EMO benzeri topluluklarının bu kürsülerde teknik faaliyetlere katılımı için Sanayi ve Kamu Kurumları ile iş birliği kurulması için destek olacağız” ifadelerini kullandı. Gençlerin uluslararası katılım ve katkılarını artırmak için üniversitelerle işbirliği yapacaklarına işaret eden Karadağ, “Tüm üyelerimize hizmet veren danışma ve destek hattı açacağız” dedi.

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir