Malatya’da Afet Koordinasyon Toplantısı saat 04.17’de toplandı

Malatya’da Afet Koordinasyon Toplantısı saat 04.17’de toplandı

MALATYA – Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında Malatya’da Afet Koordinasyon Toplantısı depremin saati olan 04.17’de toplandı.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6’lık meydana gelen iki büyük depremin ciddi oranda etkilediği illerden biri olan Malatya’da İl Afet Koordinasyon Kurulu ilk depremin olduğu 04.17’de yine toplandı. Vali Ersin Yazıcı başkanlığında deprem gündemi ile toplanan koordinasyon toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, AK Parti Malatya Milletvekilleri, Bülent Tüfenkci, İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Abdurrahman Babacan, MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu ile kurum müdürleri katıldı.

Burada konuşan Vali Yazıcı, bundan tam bir yıl önce yaşanan deprem sırasında kriz merkezi olarak kullanılan İtfaiye Daire Başkanlığı’nda yine bir araya geldiklerini belirterek, “Kayıplarımız için Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına metanet diliyorum. Çok zorlu bir süreci yaşıyoruz. Allah böyle afetlerden hepimizi korusun. İnşallah tekrarı olmasın” dedi.

50 binin üstünden insanın hayatını kaybettiği depremin büyük bir alanda hissedildiğini belirten Yazıcı, “Malatya bina kaybı açısından ikinci sırada. İkinci deprem Malatya’mız da çok sayıda binamızı yıktı. Depremin olduğu dakikalarda bugün bir aradayız yine” diye konuştu.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Gürkan ile milletvekilleri de birer konuşma yaparak depremin yıl dönümüne hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir