“Tevhid” bayrağı taşıyan kişiye saldıran Akersoy’a tokat atmıştı: Gözaltının ardından serbest bırakıldı

İstanbul’da “Şehitlere rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” yürüyüşü sonrası, “tevhid” bayrağı taşıyan İsmail Aydemir‘e yumruk attığı için tutuklanan Ege Akersoy‘a tokat atan O.T., serbest bırakıldı.

İstanbul’da TÜGVA öncülüğünde Galata Köprüsü’nde düzenlenen “Şehitlerimize rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” yürüyüşü sonrası Şişhane’de “tevhid” bayrağı taşıyan Aydemir’in uğradığı yumruklu saldırı gündemdeki yerini korurken soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

DHA’ınn aktardığına göre Ege Akersoy’un tutuklanmasının ardından tepkiler yükselince, ona tokat atan kişinin de O.T. olduğu belirlendi ve polis tarafından gözaltına alındı.

“Kasten yaralama” suçundan hakkında tahkikat yürütülen O.T., emniyette verdiği ifadenin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

İstanbul’da TÜGVA öncülüğünde düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” mitingine katılan ve elinde “tevhid” bayrağı bulunan şahıs darbedildi.

Saldırıyı gerçekleştiren ve üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen Ege A., sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

TIKLAYIN – Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan şüpheli gündem oldu: Suçlama değiştirildi, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”ten tutuklandı

TIKLAYIN – Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atmıştı: İfadesi ortaya çıktı

TIKLAYIN – Elinde “tevhid” bayrağı taşıyan şahsı yumruklayan şüpheli tutuklandı

TIKLAYIN – Filistin’e destek yürüyüşünde ‘tevhid bayrağı’ açan kişiye yumruk attı: “Bir Türk olamadınız”

 Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan saldırganın babası: Son günlerde Türk bayrağına, Atatürk’e yapılan saygısızlıklara çok içerlemişti

 Mustafa Sandal: Hilafet bayrağı açan, anayasal düzene karşı çıkan vatandaş neden gözaltında değil?

TIKLAYIN – Ulvi Saran’dan “Hilafet bayrağı açmak ciddi bir suç” diyen Mustafa Sandal’a: Bu bir Kelime-i Tevhid bayrağı; bu kadar cahil olmayalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir