XRP, ADA, DOGE, AVAX Coin ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ETF‘lerine güçlü girişler, BTC’nin 50.300 doların üzerindeki fiyat artışını körüklüyor. Bitcoin yukarı yönlü hareketini genişleterek AVAX Coin dahil belirli altcoin’leri daha fazla yükseğe çekebilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için grafikleri inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, ABD hisse senedi piyasalarındaki güç ve spot Bitcoin ETF’lere sağlam girişler sayesinde psikolojik olarak çok önemli olan 50.000 dolar seviyesini aştı. Popüler trader Daan Crypto Trades, Bitcoin ETF’lerine net girişlerin art arda 11 gün boyunca pozitif olduğuna dikkat çekti. Birçok analist boğa koşusunun devam etmesini bekliyor. Ancak veri analisti James Van Straten traderları olası bir düzeltme konusunda uyardı. Van Straten, Bitcoin’in kârdaki toplam arzının %95’e yaklaştığını söyledi. Bunun da “genellikle zirveleri işaret ettiğini” belirtti.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Kısa vadeli geri çekilme riskleri devam etse de uzun vadeli tablo cesaret verici. Kripto analiz platformu Glassnode, belirli on-chain göstergelerin Bitcoin’in bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olabileceğine dair işaretler gösterdiğini söyledi.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 11 Ocak’taki 48.970 doların üzerine çıktı. Böylece, 12 Şubat’ta yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başladığına işaret etti. 48.970 doların üzerinde bir kapanış, kopuşu teyit edecek. Ayrıca, 52.000 dolara olası bir ralli için zemin hazırlayacak. 50.000 dolar seviyesinin minör bir direnç olarak hareket etmesi mümkün. Ancak, lider kripto muhtemelen aşacak. Güçlü bir momentum 60.000 dolara kadar potansiyel bir yükselişin yolunu açması olası.

Bu varsayımın aksine, BTC düşer ve 48.970 doların altına inerse, ayıların 50.000 dolar civarında satış yaptığını gösterecektir. Bu da 44.700 dolara düşme riskini artıracaktır.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ayılar, 12 Şubat’ta 2.507 dolarlık% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında Ether toparlanmasını durdurmaya çalıştı. Ancak boğalar rahatlamadı. Yükselen 20 günlük EMA (2.400 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Minör bir direnç 2.600 dolarda. Ancak bu seviyeyi aşarsa ETH’nin 2.717 dolara ulaşması mümkün.

Kırılma seviyesi olan 2.400 dolar, aşağı yönde izlenmesi gereken kilit destek olmaya devam ediyor. Bu seviyeyi kırarsa satışların hızlanması olası. Bu durumda ETH’nin 2.100 dolarlık güçlü desteğe düşmesi mümkün. Ancak, alıcılar bu seviyeyi agresif bir şekilde koruyacaktır.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 8 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Ancak boğalar fiyatı 338 dolardaki genel dirence taşımakta zorlanıyor. BNB 12 Şubat’ta hareketli ortalamaların yakınına düştü. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. Alıcılar 326 dolardaki küçük engeli aşmaya çalışacak. Ardından, fiyatı 338 dolarlık sert genel dirence doğru itecek.

Aksine, fiyat keskin bir şekilde düşer ve hareketli ortalamanın altına inerse, ayıların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösterecektir. Bu durumda BNB’nin 288 dolarlık güçlü desteğe gerilemesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar SOL’u 10 Şubat’ta ters H&S formasyonunun boyun çizgisinin üzerine çıkardı. Ardından, 12 Şubat’taki geri çekilme sırasında seviyeyi savunmaya çalışıyor. Alıcıların fiyatı 107 doların üzerinde tutması halinde SOL’un 117 dolara ve ardından 126 dolara doğru ivmelenmesi muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecektir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 135 dolar.

Alternatif olarak, fiyat keskin bir şekilde düşer ve hareketli ortalamaların altına inerse, 107 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Bu durumda SOL’un 93 dolara ve ardından 80 dolara düşmesi mümkün.

XRP, ADA, DOGE ve AVAX Coin analizi

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP toparlanma girişimi 20 günlük EMA’da (0,52 dolar) satışla karşı karşıya. Bu da duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden daha aşağıya düşerse, ayılar fiyatı 0,50 dolarlık güçlü desteğin altına çekmeye ve korumaya çalışacaktır. Bunu yaparlarsa, XRP’nin 0,46 dolarlık kritik desteğe kayması mümkün.

Ancak, alıcılar bu seviyeyi şiddetle korumaya çalışacaktır. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, ilk güç işareti olacaktır. XRP’nin daha sonra boğalar için büyük bir engel teşkil etmesi muhtemel olan ayı trend çizgisine yükselmesi olası. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 0,67 dolara kadar olası bir rallinin yolunu açacaktır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA, alçalan kanal formasyonunun ayı trend çizgisi yakınında boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğalar 10 Şubat’ta fiyatı kanalın üzerine çıkardı. Ancak 11 Şubat’taki kırılmanın üzerine inşa edemediler. Ayılar durumdan faydalanmaya çalıştı. Böylece, 12 Şubat’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,53 dolar) altına düşürdü. Ancak boğalar yerlerini korudu. Bu, her küçük düşüşün satın alındığını gösteriyor.

Alıcılar ADA’yı 0,62 dolara ve ardından 0,68 dolara çıkarmaya çalışacak. Bu arada, ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı tekrar hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, ADA’nın 0,46 dolarlık hayati desteğe düşmesi olası. Alıcıların bu seviyeyi korumaya çalışacaklardır. Çünkü bunu yapamazlarsa ADA’nın 0,40 dolara düşmesi muhtemel.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin 42 dolar civarında satışla karşılaştı. Bu da yüksek seviyelerin satıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Aşağı yönde ilk destek hareketli ortalamalarda. Fiyatın 20 günlük EMA’dan (36,27 dolar) sıçraması, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösterecektir. AVAX Coin daha sonra tekrar 42 dolardaki bariyeri aşmaya çalışacak. Bu gerçekleşirse, AVAX Coin fiyatının 50 dolara yükselmesi mümkün.

Aksine, hareketli ortalamaların altına inmesi, kırılmanın sahte bir hareket olduğunu gösterecektir. AVAX Coin, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 32 dolara kadar gerileyebilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE son birkaç gündür simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Bu da boğalar ile ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. 20 günlük EMA (0,08 dolar) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Alıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı üçgenin üzerine çıkarması gerekecek. DOGE, muhtemelen daha sonra 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine yükselmeye çalışacak.

DOGE fiyatının yükseliş trend çizgisinin altına düşmesi ve korunması halinde avantaj ayıların lehine olacaktır. Bu durumda 0,07 dolarlık güçlü desteğe ve sonunda 0,06 dolara düşmesi mümkün. Alıcıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir